Millal Sina viimati hamaste kontrollis käisid!

by Melissa Campbell / 19 juuni 2016 / No Comments

Isegi siis, kui hambad ei anna endast märku hambavalu muude sümptomitega tuleks teatud aja tagant käia hambaarsti juures kontrollis. Hambahaigusi võib ravida tõhusalt, kui need avastatakse juba enne sümptomite ilmnemist. Suu ja hammaste heaolu mõjutab kogu keha tervist.

Mõned näpunäited hambakliinikult: Kuidas hoida hambad terved

Kuidas toitumisharjumuste abil hammaste tervise eest hoolitseda.

Janujook on vesi

Hambaaukude peamiseks tekitajaks on hambakaaries, mis on hamba mineraali tasakaaluhäire. Kõige tavalisem hambakaariese põhjustaja on harjumus juua janu korral morssi, mahla, limonaadi või muud magustatud vedelikku. Magustatud joogid kahjustavad hambapinda ning kestval kokkupuutel muutub hambakude pehmeks ja kiiresti kuluvaks.

Toitu neli korda päevas!

Pea kõik toidukorrad peidavad endas suhkruid. Igast söögikorrast saavad energiat ka suus elavad mikroobid, kelle elutegevuse jääkprodukt on piimhape. Mida tihedamalt me sööme seda suuremat happerünnakut peavad hambad taluma. Kaariesemure saab vähendada hammastesõbralikult süües, mis kujutab endast kolme kuni nelja tunniseid pause toidukordade vahel. Nii suudavad süljenäärmed toota vajalikku sülge mis happerünnaku neutraliseerib.

Väldi näksimist..

Pidev näksimine rikub hamba loomuliku mineraaliainevahetuse tasakaalu. Tihe näksimine võib tekitada kõvakoe pöördumatuid kahjustusi ja tungides isegi pehmema hambaluuni kus mikroobid lagundavad hambakrooni seest tühjaks. Üldiselt patsiendid on avastanud augu alles siis, kui seest õõnsa hamba vaap puruneb. Võib näiteks tuua hammastele kinnitunud krõpsude või küpsetiste poolt esile kutsutud happerünnak võib kesta peale söögi söömist veel tunde. Hammaste säästmiseks on alati kasulik vältida toidukordade vahelist näksimist

Hammaste eest hoolitsemisel tasuks tähelepanu pöörata hambapesutehnikale, toitumisharjumustele ning viru hambakliinik juures kontrollis käimisel. Hambaid pestakse kaks korda päevas, õhtul ja hommikul , hambavahed nõuavad samuti hoolt, kas siis hambavaheharja, hambasurvepesuriga või kõigile tuttava hambaniidiga,, siinkohal tasuks kuulata hambaarsti soovitusi. Peale pesu tuleks hambaid kontrollida, kas need ikka said puhtaks. Seda saab teha, kas närides hambakatu indikaator tablette, mis värvivad puhastamata jäänud hambakatu eredat värvi. See võimaldab näha mustaks jäänud kohti ja need kerge vaevaga ära puhastada. Kõige lihtsam viis on keelega üle hammaste libistada, sest puhas hambapind on reeglina sile kui klaas. Kui hammas peale pesu tundub kare, on ta katuga kaetud ning see tuleks uuesti puhtaks pesta.

  1. Hammaste hooldus ja pesu peaks olema kõigile elementaarne ja tähtis osa igapäevast.

Lapsed

Lapsed kutsutakse hambaravile koju saadetava kirjaga. Lastele korraldatakse regulaarselt hammaste kontrollimisi. Avalik hambaravi on tasuta alla 19-aastastele lastele. Õigeaegne kontroll suudab avastada probleemid nende algstaadiumis, mis teeb nende lahenduse efektiivsemaks, paremaks ja odavamaks.

Kuidas näeb välja kodune hooldus vaata siit.

About the author:

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga