Kinnine kamin kütab toad sama soojaks kui ahi.

by Melissa Campbell / 18 mai 2016 / No Comments

 

 

Ahju asemel sobib kodu kütma kamin, mille kütmiseks ei kulu sugugi rohkem halge. Lisaks on elava tulega kaminat kaunis vaadata. Kamina ehituse eel tuleks endale selgeks teha, millist kaminat vajatakse. Siis saab öelda millist korstent vaja on. Erinevus kamina ning aju vahel ongi see, et viimne salvestab soojusenergiat ja hoiab pärast elamise soojana, esimene varustab maja soojaga seni kuni põleb.

Kütmiseks kinnine kamin

Hirm suurtest küttekogustest kamina ees on möödunud. Võiks isegi öelda, et mõlemad võtavad samapalju küttematerjali. Puidu kütteenergiast saadav kasu on ahjul ja kaminal sama. Kinnises kaminas põleb üks kaminatäis maksimum 8h, seevastu ahi põletab ahjutäie ära poole tunniga. Seega on visuaalne nauding ahju puhul lühem, kuid pärast ahju kütmist kiirgab see soojust umbes ööpäev. Välja võiks tuua miinuseid ahju puhul, et nad näevad välja küllaltki standardsed, väike ukseava, ahi suudab kütta vaid seda tuba kus ta on.

Kahjuks pole tarbijad väga teadlikud erinevatest trendidest ja sellepärast võib neile koju maanduda ahi mille kasust nad saavad alles peale kütmist aru. Lihtsa näitena võiksid inimesed kes soovivad kõige odavamat kaminat , leiavad selle kuskilt marketist, kust võib leida kõige odavamaid kaminasüdamikke, viisaka pereauto mõõdu annab välja Prantsuse kamin, kuid inimesed kes ajavad taga kvaliteeti ja väärtust võiks vaadata Saksa kaminaid.Kui eesmärk on kütta, siis unusta ära lahtine kamin. Selliste kaminate viga on selles, et nii kui avada siiber muutub ahi kui aknaks mis jahutab maja, nii võib vaid kohinat kuulda kui soe õhk korstna kaudu õue ruttab. Ka kaminast üksi jääks väheks, et oma kodu ära kütta, selle kõrvale on vaja teistsugust kütet, võimalusel isegi pellet.

Minnes talvekuudel reisile puhkama siis tasuks väga karta, et veetorud võivad lõhki külmuda, kui ainuke küte on kamin. Võimalik lahendus on kesküte kamina põhjal. Sel juhul pole katel keldris, vaid kaminale on ühendatud radiaatorid taha nagu puuküttekatlale.Korteritesse saab panna gaasikamina, mille korstnaks on läbi maja seina väljaviidud toru. Kamin kasutab põlemiseks õueõhku. Kui kütta gaasikaminat ööpäev läbi, peab gaasiballoon vastu nädala. Automaatika reguleerib ise temperatuuri.

Korstnaid on kolme liiki.

Telliskivikorsten, metallkorsten või Fibo korsten. Fibo korstnalõõr on happekindlast keraamikast, sees anorgaanilise sideainega kivivill ning ümbris tehtud Fibo kergplokist. Metallkorsten on küll kerge ja vajab vähe ruumi, siiski kipub see soojenedes paisuma. Raske on teha nii, et metallkorstnast ei tilguks vett sisse. Metallkorstna valmistamisel mähitakse metalltoru ümber kivivill, see omakorda peidetakse plekk-kesta.

Kui korstna valmistamisel on kasutatud liimainet, siis üle 250 kraadi minnes hakkab see eralduma, siinkohal tuleks teha valik sellise kivivilla suhtes mis on kahe toru vahele pressitud mitte liimitud. Kvaliteetne korsten on roostevaba sise- ja väliskestaga, mis on kokku keevitatud laserkeevisega. Valtsitud ning needitud korstnad ei ole parim mõte, sest nende eluiga pole pikk.

About the author:

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga