Laseri mõju

by Melissa Campbell / 16 märts 2016 / No Comments

Laser tervenemine

Laserteraapia pole Eestis veel laiemat kõlapinda leidnud, kuigi sellest on saanud üks olulisemaid arenguid bioteadustes pärast penitsilliini avastamist. Mujal maailmas on laserravi väga populaarne, ning seda just tänu organismi loomuliku paranemisvõime kiirendamisele, uskumatult laiahaardelistele võimalustele ning kõrvalmõjude puudumisele.

Laserteraapia sai alguse 1960ndatel aastatel, kui ilmusid esimesed bioloogilised efektid nn. külma laserkiirte mõjudest kudedele. Sellest aningst alates on see meetod tohutult arenenud ning korduvalt end proovile pannud kas suudab aidata kaasa kudele loomulikule kasvule ning leevendada valu.

Laserteraapia mõju vähendada luu -lihaskonna valusi ning põleikke, ka koed hakkavad kiiremini taastuma. Põhimõtteliselt kiirendab laserteraapia organismi loomulikku tervenemise protsessi. Väga efektiivne järgmiste näidustuste puhul: haavade paranemine, artriit, herpes, sporditraumad, lihasvalud, akne, ekseem, psoriaas jne.

 

Laser

Laser on kokkusurutud valguskiir, mis erineb loomulikust valgusest, sest on sidus ning liigub mööda sirgjoont vaid ühel kindlal lainepikkusel.

1920ndatel pani Albert Einstein aluse laserteooriale ning 1960natel pandi kokku reaalne laser. Mõne aasta pärast avastas Dr. E. Mester esimesed bioloogilised tulemused õrna laseri kohta. Peale seda on laserravi põhningl tehtud mitmeid teaduslikke uuringuid mis on kaningstust saanud ka suurimas meditsiinianingkirnings “The Lancet.”

Täna kasutab meditsiin kahte tüüpi lasereid: terapeitilisi ning kirurgilisi. Võimsamaid lasereid kasutatakse kudede lõikamisel ning eemaldamisel. Madala sagedusega terapeutiliste laserite kasutusala on aga peamiselt taastus- ning hooldusravi. Paljud naised on ka uurinud kas laserid aitavad rindu suurendada, kuid rindade suurendamine toimub siiski ilukirurgi juures.

Sellised laserid on puhtalt selleks, et organismid saaksid looduslikult kiirendada oma paranemisvõimet, sinna alla kuuluvad liiges-, luu-, ning lihaskonna haigused ning ka haava ning teiste nahaprobleemideravimised. Nn. külmad laserkiired ei hävita ega kahjusta kudesid, samuti ei tooda soojusenergiat – edendavad vaid paranemist. Need kõik põhjused annavad antud sektorile tohutu kasutus ning arenguvõimalused, nii on võimalik kiirendada paranemist ilma kõrvalnähtudeta. Väikse sagedusega laserkiired tungivad rakkudesse, konventeeritakse mitokondris rakutoitaineks ning tulemuseks on rakuaktiivsuse tõus. Biostimulatiivne laserravi on ainulaadne ning hea loogikaga töötav süsteem, kus toimub kiirem paranemine keha enda toel, ilma teadaolevate kõrvalnähtudeta. Laserteraapias kasutatakse madala sagedusega lasereid, mis annavad monokromaatilist valgust, ning mis stimuleerivad rakufunktsioone ilma rakku ennast mingil moel kahjustamata. Ägedate vigastuste korral kiireneb tõhusalt paranemise aeg. Täielik paranemine saavutatakse väga lühikese aja jooksul ning palju väiksemate riskidega teisejärguliste tüsistuste tekkeks. Nakatunud haavade puhul võitleb tugevdatud immuunsüsteem bakterid tõhusamalt välning, suurendades samal aningl rakkude aktiivsust ning kollageeni moodustamist, mis tagab kiirema kudede paranemise. Laserist lähemalt siit.

Laserteraapia näidustused

Põhimõtteliselt kõik tugi-liikumisaparaadi nii kroonilised kui ka akuutsed vigastused ning haigused: selning-, kaela- ning turningvalud-pinged, karpaalkanali sündroom, epikondüliit, kukekannus, Achilleuse probleemid, Hallux Valgus, Schlatter’i tõbi jne;

Nahaprobleemid, sealhulgas akne, psoriaas, ekseem, haavad (k.a. kroonilised; lamatised), põletushaavad, ohatis.

Veel: nohu, kurguvalu, angiin, soolatüükad, konnasilmad.

 

Vastunäidustused

Kuigi laserravil on palju eeliseid ning tõestusi on see siiski teatud juhtudel keelatud. Vastunäidustatud: epilepsia, rasedus, tätoveeringud.

Ettevaatlikkusega tuleks suhtuda laste ravimisse (väiksed doosid), hüübimishäiretega patsientidesse ning järgmiste seisundite korral: diabeet, kilpnäärme haigused, südameprobleemid.

About the author:

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga